Što je hokej na travi?

Hokej na travi je popularan sport kojim se bave i muškarci i žene diljem svijeta. Sport je počeo u Engleskoj krajem 19. stoljeća. Najsličniji je nogometu (nogometu), ali postoje neke ključne razlike.

Teren je dimenzija 100 x 60 jardi (približno 91 x 55 m) s golovima na oba kraja. Veličina golova je 7 x 12 stopa (2.1 x 3.7 m) u usporedbi s nogometnim golom od 8 x 24 stope (2.44 x 7.32 m). U svakoj momčadi ima 11 igrača. Uz laganu zaštitnu opremu, poput štitnika za potkoljenicu, jedina posebna oprema je štap (koji podsjeća na hokejašku) koji nosi svaki igrač.

Lopta je obično izrađena od tvrde plastike i ima oko 3 inča (7 cm) u promjeru. Igrači smiju dodirivati ​​ili udarati loptu samo ravnim dijelom palice i ne smiju udarati loptu bilo kojim dijelom tijela.
Jedan od 11 igrača u svakoj momčadi određen je kao vratar koji nosi jaku zaštitnu opremu uključujući kacige, podstavljene rukavice i pancire. Za razliku od ostalih igrača, vrataru je dopušteno dodirnuti loptu bilo kojim dijelom tijela.

Momčadi pokušavaju prebaciti loptu na protivničku stranu i postići gol. Pobjednik je momčad s najviše bodova nakon dva poluvremena od 35 minuta. Igra nalikuje nogometu, ali je često mnogo brža. Tackling nije dopušten, ali su česti nenamjerni sudari. Na najvišim razinama, uključujući Olimpijske igre, hokej na travi uključuje složene taktike, agilne manevre i vrlo brzu igru.